معرفی مرکز

معرفی مرکز

 

  • این مرکز از سال 1385 آغاز بکار نمود و از آن زمان تاکنون ، رشته های ذیل را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می نماید:

الکترونیک : گرایشهای آنالوگ،عمومی،صنعتی

کنترل : گرایش ابزاردقیق

ICT  : گرایشهای دیتا،مخابرات سیار،مخابرات نوری،بهره برداری از سیستمهای مخابراتی

  IT : گرایشهای امنیت اطلاعات ،تجارت الکترونیک،فناوری اطلاعات و برنامه نویسی تحت وب

مکانیک : گرایشهای قالب سازی ، ماشین افزار و نقشه کشی

  • این مرکز در جوار کارخانجات مخابراتی ایران بعنوان بزرگترین کارخانجات مخابراتی کشور و با قدمت 50 ساله می باشد که در کنار امکانات گسترده خود ، شامل دو صنعت مجهز وبزرگ الکترونیک و مکانیک می باشد که در صورت نیاز به بازدید یا استفاده دانشجویان از این فضای صنعتی، همکاری لازم انجام می پذیرد.
  • مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC) با موقعیت مکانی مناسب  در شهر در حال حاضربا مساحت 6000 متر مربع ، دارای امکانات و افتخاراتی به شرح ذیل می باشد :

ü      فضای سبز و روح بخش مناسب دانشجویان

ü      کتابخانه ، نمازخانه ،بوفه،تالار پذیرایی ، باشگاه ورزشی ، سالن همایش و آمفی تئاتر و هم جواری با کانون زبان و درمانگاه کما

ü      چهار باب کارگاه کامپیوتر با ظرفیت 60 دستگاه کامپیوتر

ü      دو باب آزمایشگاه الکترونیک  با تجهیزات کافی و مناسب

ü      سوله بزرگ جهت کارگاه مکانیک (شامل کارگاه های: جوشکاری ، ریخته گری ، فرزکاری، قالب سازی ،پنوماتیک و ابزار دقیق)

ü      کارگاه برق و کارگاه نقشه کشی و رسم فنی

ü      امکان سرویس دهی به بیش از 4000 دانشجو در دو شیفت صبح و عصر (که در سال 92 پذیرای2000 دانشجو بوده  و درحال حاضر نزدیک به 1000 دانشجو دارد که به دلیل اشتغال دانشجویان کلاسها بیشتر بعد از ظهر برگزار می گردد و ظرفیت صبح کاملا ً مهیا برای پذیرش دانشجوی صبح است.)

ü      همکاری بیش از  120  استاد مجرب و شاغل  در صنایع مختلف در استان فارس

ü      حضور بیش از 30 پرسنل مجرب و دلسوز در مرکز

  • استقرار اولین مرکز رشد خوشه های فناوری در جوار مرکز دراستان فارس با حضور شرکتهای دانش بنیان و تولیدی (در محیطی با مساحت 4000 مترمربع واقع در کارخانه)

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
طراحی سایت
جمعه 4 اسفند 1396.

وب لینک ها

معرفی مرکز